Wyświetlenia

niedziela, 31 marca 2019

Rywalki Książę i Gwardzista Kiera Cass


       
Ponownie wkraczamy w świat Maxona i Americi z Illei. Tym razem poznamy wszystko z perspektywy Maxona i Aspena. Pierwszy w tej książce opowiada książę. Poznajemy jego myśli, uczucia oraz zachowanie krótko przed przyjazdem 35 kandydatek na przyszłą księżniczkę Illei. Na samym początku zapoznajemy się z przyszłą królową Francji Daphne, która w przyszłości będzie teściową Ahrena. Dowiadujemy się również jak bezwzględnym człowiekiem jest ojciec Maxona król Clarkson, który nie liczył się z uczuciami swojego syna. Liczyło się dla niego( króla Clarksona) tylko i wyłącznie by On sam mógł utrzymać się u władzy i by jego przyszła synowa miała dobre znajomości i pochodzenie. A najlepiej by było by te znajomości pochodziły z innego państwa.
Drugą osobą, która opowiada w tej książce jest gwardzista Aspen Leger. Poznajemy go lepiej i dowiadujemy się co dokładnie myśli i co tak naprawdę czuje do Americi. Zauważamy, że nie toleruje w pobliżu swojej ukochanej księcia Maxona. Jednakże gdy rebelianci wkraczają do zamku to zarówno Aspen jak i książę chcę od razu pobiec za Americą by rebelianci nie złapali jej w lesie. Najbardziej w tej części książki podobało mi się to, że mimo swoich obowiązków Aspen starał się opiekować zarówno Americą jak i jej pokojówkami.
      
  Kurczę mam mieszane uczucia co do „ Księcia i Gwardzisty”. Jednakże dziękuję autorce, że  mogłam choć w małej części poznać jak to wszystko działo się zarówno z perspektywy Maxona jak i Aspena.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

P.S. Wiem, że „ Książę i Gwardzista” jest dodatkiem, który powinno się czytać zaraz po drugim tomie tj. „ Elicie”. Jednakże zrobiłam to specjalnie, ponieważ chciałam przeczytać całą serię a następnie dodatki.   

piątek, 29 marca 2019

Korona Kiera Cass



Już po raz piąty wkraczamy w świat Eliminacji. Z tym, że tak jak w porządniej książce Kiery Cass pt. „ Następczyni” odbywają się dla Eadlyn córki Americi i Maxona. Jednakże wracając do akcji książki dowiadujemy się o tym co dzieje się po ucieczce Ahrena. I o tym, że nasza księżniczka Eadlyn stoi przed poważnym krokiem. Jaką jest decyzja za którego z chłopców wyjdzie za mąż. Co najbardziej mnie zaskoczyło było to, że Eadlyn postanowiła wstąpić na tron tylko dlatego, że chciała by zarówno America jak i Maxon mogli odpocząć od ciągłej pracy. Zdziwiło mnie również to, że Eadlyn tak szybko postanowiła wyjść za mąż i to tylko dlatego, że ktoś ją postanowił zastraszyć. Co w sumie było do przewidzenia, ponieważ nie chciała by, ktoś zabrał jej koronę. Najbardziej zaskoczyło mnie to, że Eadlyn naprawdę się zakochała i to w tłumaczu jednego z kandydatów Eliminacji. A tym młodzieńcem był Erik a dokładnie Eikko. Jednakże początkowo oświadczyła się Henriemu (kandydat Eliminacji) zauważył, że Eadlyn i Eikko się w sobie kochają i nie chciał stanąć im na drodze do szczęścia. I nie pozwolił by jego zaręczyny z królową Illei zostały publicznie ogłoszone. Zerwał je i kazał by to właśnie Eikko został mężem Eadlyn.
       
Podsumowując książka strasznie mnie zaskoczyła. Co myślałam, że nie będzie możliwe. Bo przecież poprzednie książki były strasznie przewidujące a tu tego nie było. Ciągle coś mnie zaskakiwało. Jednakże czuję jakiś nie dosyt, gdy zorientowałam się, że to już ostatnia część z tej serii. Zostały tylko dwa dodatki. I to będzie już koniec. Mam nadzieje, że jednak autorka okaże się łaskawa i napisze coś jeszcze o Eadlyn, Americe oraz Maxonie.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

środa, 20 marca 2019

Następczyni Kiera Cass



        Już po raz czwarty wkraczamy w świat pełnego cudownych sukien balowych oraz kolejnych Eliminacji. Z tym, że wszystko rozgrywa się osiemnaście lat później niż w „Jedynej”. Tyle, że tym razem są one organizowane dla córki Americi i Maxona- Eadlyn, która po abdykacji ojca zostanie pierwszą kobietą w historii, która będzie sprawować samodzielną władzę w Illei. Okazało się, że po rezygnacji z systemu klasowego nie dzieje się w Illei tak jak wyobrażał sobie to Maxon. I dlatego poprosił Eadlyn by zorganizować ponownie Eliminacje, które będą miały na celu odwrócenie uwagi społeczeństwa na to jak źle dzieje się w kraju. Eadlyn niechętnie zgadza się z pomysłem rodziców. Znów zostają zorganizowane Eliminacje tym razem są wybierani 35 chłopców w tym syn lady Marlee- Kile. Sama Eadlyn nie spodziewała się jak trudne mogą być Eliminacje. Samo organizowanie spotkań z chłopcami było ogromnym wyzwaniem dla przyszłej królowej Illei. Po za tym Eadlyn uważała miłość do kogoś innego po za rodziną za coś słabego. W przeciwieństwie do jej brata bliźniaka-Ahrena- który kochał swoją dziewczynę Camilę, która również była przyszłą królową z tym, że Francji. Pod koniec książki dowiadujemy się, że Ahren poświęcił się z miłości do Camili i postanowił wyjechać w tajemnicy z Illei do Francji by ją poślubić. Co oczywiście w jakiś sposób zraniło Eadlyn bo myślała, że jej brat będzie z nią zawsze.
        
Szczerze powiedziawszy do tej książki miałam któreś podejście i tym razem udało mi się ją przeczytać. Z czego jestem niezmiernie szczęśliwa. Książka jest napisana jak zwykle językiem bardzo lekkim. „ Następczynię” czytało mi się tym razem bardzo szybko i przyjemnie. Dzięki niej dowiedziałam się co dalej się działo z Maxonem i Americą.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

sobota, 16 marca 2019

Jedyna Kiera Cass


         Już trzecia część z serii książek Kiery Cass pt.” Jedyna”. W książce tej jak w poprzednich wkraczamy w świat pięknych sukien, pięknie urządzonego zamku. Nie mogło również zabraknąć naszych głównych bohaterów Americi i Maxona oraz reszty kandydatek Eliminacji. W tej części dowiadujemy się o rozterkach miłosnych jednej z trzech pokojówek Americi - Anny, która zakochuje się w Aspenie. Dostrzegamy również, że jednak z części rebeliantów a dokładnie część Północna chce żeby został zniesiony podział na klasy oraz to żeby właśnie America została nową księżniczką. Czy im się to uda? Zobaczymy. Wracając do głównych bohaterów. Maxon jest coraz bardziej nie pewny swoich uczuć do Americi a America nie wie co czuje zarówno do Maxona jak i do Aspena. Jednakże po pogrzebie swojego ojca America w końcu zrozumiała, że tak naprawdę kocha tylko i wyłącznie Maxona. Mer dowiaduje się również, że jej ukochany ojciec był rebeliantem z frakcji Północnej i dlaczego właśnie dostała imię America oraz tego, że jedna z kandydatek Eliminacji jest rebeliantką z frakcji Południowej, że dzięki jej pomocy pałac był tyle razy atakowany. Niestety król i królowa zostali zabici podczas ostatniego ataku Południowców a Maxon został nowym królem. A co stało się z Americą? Oczywiście została żoną Maxona.
         „Jedyna” Kiery Cass trzymała mnie w pełnych sprzeczny emocji praktycznie cały czas. Z jednej strony nie wiedziałam co stanie się z Americą a z drugiej strony było wiadomo. Nie wiem czemu ale właśnie ta część podobała mi się najbardziej.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

środa, 6 marca 2019

Elita Kiera Cass


        Druga książka z serii „ Rywalki” tym razem „Elita”. Książka opowiada dalszą historię naszej Americi i księcia Maxona. W tej części serii dzieje się wiele rzeczy. Na samym początku można zaobserwować powtarzające się ataki rebeliantów. Po drugie bal halloweenowy. Podczas którego balu jedna z kandydatek Eliminacji została złapana z jednym z gwardzistów. I książę musiał wymierzyć tej dwójce karę: śmierć lub publiczna chłosta. Maxon wiedział, że owa kandydatka jest najlepszą przyjaciółką Americi, więc postanowił, że zostanie wymierzona im chłosta. Zapomniałam dodać, że podczas balu przyjechała najbliższa rodzina kandydatek Eliminacji aby mogli się poznać z rodziną królewską.  Natomiast zaraz po balu okazało się, że dziewczęta będą musiały zorganizować przyjęcie dla sojuszników kraju. Sojusznikami były dwa państwa: Norwego-Szwecja i Włochy. Kandydatki zostały podzielone na dwie grupy. Najgorsze zadanie miała America i Kriss, ponieważ było ich mniej. Ale dały sobie radę. I co najlepsze ich przyjęcie okazało się lepiej zorganizowane. Kolejnym zadaniem kandydatek Eliminacji okazał się ich przyszły projekt społeczny gdyby zostały księżniczkami. Nasza główna bohaterka działając pod chwilą emocji postanowiła, że kraj powinien znieść system klasowy. Nie spodobało się to królowi. America myślała, że zostanie odesłana do domu. Jednakże tak się nie stało.
        Książka jest świetna. Trzyma praktycznie w ciągłym napięciu i przestało mi nawet przeszkadzać, że momentami jest bardzo przewidująca. Mimo to czytało mi się całkiem przyjemnie.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

P.S. Wybaczcie mi, że tak długo nie dawałam znaku życia. Miałam wiele spraw prywatnych na głowie i nie dałam rady znaleźć nawet chwili czasu na czytanie książki. Mam nadzieję, że już wszystko się ułożyło i będę teraz do waszej wyłącznej dyspozycji.