Wyświetlenia

poniedziałek, 30 maja 2022

Na drugim końcu lata Emma Mills


    
Przez ostatnich kilka minionych dni postanowiłam przeczytać książkę autorstwa Emmy Mills pod tytułem „Na drugim końcu lata”. Publikacja ta opowiada historię siedemnastoletniej Sloane oraz Very i jej brata bliźniaka Gabe’a. Główni bohaterowie poznają się na Florydzie podczas imprezy. Czy Sloane odnajdzie ostatni obraz namalowany przed śmiercią przez matkę Very i Gabe’a? Czy wyjdzie prawda dlaczego Aubrey zerwała z Remym? Jakie tajemnice skrywają między sobą przyjaciele? Czy Sloane odkryje o kim pisze książkę jej ojciec? Czy Sloane dostanie się do wymarzonego college? Czy paczka przyjaciół ulegnie zmianie po kłótni? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając książkę.

    
Gdy zaczynałam zapoznawać się z treścią powieści autorstwa Emmy Mills spodziewałam się, że publikacja będzie troszkę inna. Bardziej wciągająca. Może to było spowodowane opisem z tyłu książki. Ale mimo wszystko udało mi się dobrnąć do końca. I bardzo cieszę się z tego powodu. Gdyż na samym początku czytało mi się bardzo ciężko. Ale zmieniło się to grubo po połowie książki. Gdzie nie mogłam się od niej oderwać. Ciężko jest mi się przyznać czy polecam przeczytanie tej książki. Tak naprawdę czytacie na własną odpowiedzialność.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

sobota, 21 maja 2022

W pogoni za rosyjskim szpiegiem Bryan Denson


    Przez ostatnie dni przeczytałam książkę autorstwa Bryana Densona pod tytułem „W pogoni za rosyjskim szpiegiem”. Treść tego reportażu opowiada o próbach znalezienia dowodów, że jeden z pracowników CIA- Aldrich Ames jest szpiegiem pracującym dla KGB. I jego zatrzymania wraz z jego żoną- Rosario
    Kiedy zaczęłam czytać „W pogoni za rosyjskim szpiegiem” autorstwa Bryana Densona nie spodziewałam się, że ludzie mogą spać w spokoju jak wydali innych na śmierć. I dostawać za to pieniądze. A to tylko dla tego, że przekazano listę osób, którzy szpiegowali ZSRR na rzecz USA. To naprawdę nie mieści mi się w głowie. Ale muszę przyznać, że mimo swojej treści czytało się szybko. W sumie nie ma się co dziwić bo książka ma sto czterdzieści cztery strony. Polecam przeczytać ją każdemu, kto lubi zagadki kryminalne i jest zainteresowany taką tematyką.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

czwartek, 19 maja 2022

Ostatni list od kochanka Jojo Moyes


    Nie wiem po raz który sięgam po książkę autorstwa Jojo Moyes pod tytułem „Ostatni list od kochanka”. Publikacja opowiada historię romansu z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku pomiędzy Jennifer Stirling i Anthonym O’hare oraz Ellie Haworth. Pewnego dnia dziennikarka dostała od swojej naczelnej zadanie, które polegało na tym by napisała artykuł, który by porównał czasy obecne a wczesne lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku. Ellie nie spodziewała się, że odkryje listy miłosne, które przeleżały w archiwum wiele lat.

Czy dziennikarka odda artykuł naczelnej? Jakie tajemnice odkryje Ellie? Czy listy trafią do pierwotnych właścicieli? Do czego będzie zdolna Jennifer by móc być z ukochanym? Czy Ellie zakończy romans z żonatym mężczyzną? Czy znajomość z Rorym zaowocuje w życiu prywatnym Ellie? Kto okaże się być tajemniczy Bootem? Czy Jennifer i Anthony spotkają się po latach? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami zapoznając się z treścią powieści.

    Gdy zaczynałam czytać książkę autorstwa Jojo Moyes pod tytułem „Ostatni list od kochanka” myślałam, że po raz kolejny zaprzestanę oddawać się lekturze. Nie wiem dlaczego, ale początkowa treść książki strasznie mnie nużyła. Ale zmieniło się to po drugiej połowie kiedy akcja książki ruszyła z kopyta. Wtedy pochłonęłam powieść bardzo szybko.

Polecam zapoznać się z jej treścią bo naprawdę warto. Tylko przygotujcie się na to, że dosyć długo się ją czyta. Ale naprawdę warto ją przeczytać i poświęcić trochę więcej czasu niż na inne książki. I nie mogę się doczekać kiedy obejrzę film by móc porównać produkcję Netfliksa i treść powieści.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

piątek, 13 maja 2022

Powstańcy Magda Łucyan


    Od jakiegoś czasu zaczęłam czytać książki o tematyce powstania warszawskiego. I teraz też tak się stało. Tym razem sięgnęłam po książkę autorstwa Magdy Łucyan pod tytułem „Powstańcy”. Tak jak w poprzedniej pozycji wyżej wymienionej autorki teraz też swoje przeżycia opowiadało kilka osób, które brały udział w powstaniu warszawskim. Tych paru obywateli przedstawiło swoje losy przed, w trakcie i po powstaniu. Ale co zawsze łączyło te historie to było to, żebyśmy my młode pokolenie nie musiało przeżywać wybuchu wojny jak oni.
Jednakże najważniejszym przesłaniem jest to, żebyśmy uświadomili sobie, że wolność Polski nie jest zdobyta na zawsze. Nikt nie jest wstanie przewidzieć co stanie się za dzień, dwa czy nawet za rok. Spójrzmy na obecną sytuację na Ukrainie. Nic nie wskazywało, że Rosja zaatakuję. A walki trwają do dnia dzisiejszego. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że nikt nie jest wstanie przewidzieć kiedy to się skończy. Ale wracając do meritum.

Każdy człowiek nie ważne czy jest Polkiem, Ukraińcem czy innej narodowości powinniśmy zrozumieć, że wolność jest czymś przemijającym. Ale najważniejsze jest to, żeby pomagać sobie nie patrząc na wyznawaną religię czy kolor skóry. Jak mamy możliwość niesienia pomocy to po prostu róbmy to. Bezinteresownie bo nie wiadomo kiedy to my będziemy potrzebować pomocy
 

   Po przeczytaniu książki Magdy Łucyan nie jestem wstanie wyobrazić sobie co ci ludzie musieli przeżyć w tracie powstania. Chociaż wiadomo na lekcjach historii było to omawiane, ale przeczytać słowa, które były wypowiedziane przez osoby, które to przeżyły bardzo mną wstrząsnęły. Polecam przeczytać ją każdemu. I nie zwracajcie na to ile macie lat. Po prostu trzeba się z tym samemu zapoznać. I spróbować wczuć się w to co musieli przeżyć powstańcy.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

wtorek, 10 maja 2022

Kaprys gangstera Katarzyna Mak


    
Nie wiem kiedy i jak szybko przeczytałam książkę autorstwa Katarzyny Mak pod tytułem „Kaprys gangstera”. Elena jest skromną asystentką prokuratora, Marcello zaś ma wszystko czego dusza zapragnie. Więc jak ci dwoje odmienni zarówno poziomem życia, finansowo i mentalnie ludzie się spotkali? Elena chcąc pomóc swojej przyjaciółce postanowiła późnym wieczorem pójść do klubu. Wtedy Marcello zauważył, że jedna z kobiet całkowicie nie pasuje do tego miejsca. W jaki sposób narzeczony Eleny- Tomek ją zrani? Gdzie zabierze zrozpaczoną Elenę Marcello? Kim tak naprawdę jest Marcello? Czy była dziewczyna Marcello- Giulia jest zagrożeniem dla Eleny? Jaką tajemnicę skrywa Elena przed Marcello? Czy Elena i Marcello będą razem? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając książkę.

    
Kiedy zaczynałam zapoznawać się z treścią powieści Katarzyny Mak pod tytułem „Kaprys gangstera” przypomniała mi swoją zawartością inną książkę. Jednakże tą publikację przeczytałam szybciej. Uwielbiam książki gdzie jest akcja, ale również te gdzie można przewidzieć co się stanie za chwilę. Z tego tytułu polecam przeczytać „Kaprys gangstera” każdemu, kto jest dorosły. Bo naprawdę książka jest warta zapoznania się z jej treścią. I nie zwracajcie uwagi na to, że jest podobna do publikacji Bianki Lubińskiej. Bo książki różnią się całkowicie zakończeniem. Więc z całego serca polecam przeczytać każdemu tą cudowną książkę.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

sobota, 7 maja 2022

Byłam tu Gayle Forman


    Ostatnio postanowiłam przeczytać książkę autorstwa Gayle Forman pod tytułem „Byłam tu”. Głównymi bohaterami tej publikacji są: Cody Reynolds oraz Ben McCalliaster. Postacie te poznają się po samobójczej śmierci wspólnej przyjaciółki- Megan. Rodzina Meg oraz Cody z opóźnieniem otrzymują e-maile z pożegnaniem. Jednakże panna Reynolds nie może pogodzić się z tym, że nikt nie może dociec dlaczego jej przyjaciółka odebrała sobie życie. Postanawia więc pojechać do Cascades by zarówno zabrać rzeczy Meg oraz dowiedzieć się od kolegów z uczelni czy nie zauważyli jakiś znaków co miało się wydarzyć. Wtedy poznaje Bena. Chłopak jak tylko może stara się pomóc Cody. Jaką prawdę odkryje Cody? Czy Cody pogodzi się ze śmiercią Meg? Do jakich wniosków doprowadzi Cody brat zmarłej przyjaciółki? Czy Cody odkryje dlaczego Meg popełniła samobójstwo? Czy jak Cody zrozumie swoje uczucia to stawi im czoła? Czy Ben i Cody będą razem? Na te pytania odpowiedzcie sobie sami czytając książkę.

    Gdy zaczynałam czytać powieść Gayle Forman pod tytułem „Byłam tu” nie spodziewałam się , że jej treść tak mną wstrząśnie. Temat samobójstwa jest teraz dość głośnym zagadnieniem. Bo coraz więcej ludzi dokonuje tego aktu  by pozbawić sobie życia. Ale ciężko jest zrozumieć to co przeżywają rodziny tych osób, które odbiorą sobie życie wtedy gdy nas samych ta sytuacja spotka. Jednakże i wtedy jedni ludzie inaczej przeżywają ten ból a inni jeszcze w inny sposób. Ale dzięki tej książce czytelnik ma możliwość wyobrażenia sobie co nasi najbliżsi mogą odczuwać stratę najbliższej osoby, która postanowiła odebrać sobie życie. Polecam przeczytać „Byłam tu” każdemu. Bo naprawdę warto.

Pozdrawiam, 
Czytająca Książki 1995

wtorek, 3 maja 2022

Esesman i Żydówka Justyna Wydra


    Od jakiegoś czasu chciałam przeczytać książkę autorstwa Joanny Wydry pod tytułem „Esesman i Żydówka”. Publikacja opowiada losy młodej żydówki Debory Singer oraz esesmana Brunona Kramera. Główni bohaterowie poznają się w trakcie ucieczki młodej kobiety z transportu do obozu koncentracyjnego. Bruno w znalezionej dziewczynie rozpoznaje w niej partyzantkę, która w pewien sposób uratowała mu życie we wrześniu trzydziestego dziewiątego roku. Czy Bruno wyda młodą Żydówkę innym niemieckim żołnierzom? W jaki sposób Debora odwdzięczy się Kromerowi? Czy panna Singer odnajdzie narzeczonego? Czy Bruno i Debora będą razem? Jakich okropieństw dopuści się Dawid? Na te pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą książkę.

    Kiedy wypożyczyłam z biblioteki tą powieść autorstwa Justyny Wydry pod tytułem „Esesman i Żydówka” nie spodziewałam się, że przeczytam ją aż tak szybko. Bo z jej treścią zapoznałam się w ciągu dwóch dni. Książka mimo tego, że ma treść o tematyce II wojny światowej to czytało mi się ją bardzo przyjemnie. Okazuje się jednak, że nie można wrzucać wszystkich SS-manów do jednego worka. Bo może okazać się, że wśród tych żołnierzy jest jeden sprawiedliwy. Chociaż wiadomo, że ciężko jest nam w to uwierzyć. Z całego serca polecam przeczytać „Esesmana i Żydówkę” bo naprawdę warto.

Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995

niedziela, 1 maja 2022

Dzieci Getta. Ostatni świadkowie zagłady. Magda Łucyan


    
W ostatnim czasie sięgnęłam po książkę autorstwa Magdy Łucyny pod tytułem „Dzieci Getta. Ostatni świadkowie zagłady.” Gdy zaczynałam czytać ten pamiętnik nie spodziewałam się, że ludzie ludziom zgotowali piekło. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że w gettach ginęli niewinni ludzie. I tylko i wyłącznie dlatego, że byli Żydami.

    
Gdy wypożyczałam książkę z biblioteki nie spodziewałam się, że publikacja będzie aż tak wstrząsająca. Te pięć historii, które są opisane pokazują, że jeden człowiek może tak zmanipulować innymi ludźmi by ci wymordowali tylu niewinnych istot. A najgorsze w tym wszystkim jest to, że dzieci były skazane na śmierć przed urodzeniem. Przecież to jest nie do pomyślenia.

Zresztą sam fakt, że Adolf Hitler planował masowe mordy na Żydach. Wiedziałam o tym od dawna, ale przeczytanie tego bardzo było wstrząsające. Zresztą to co ci ludzie przeżyli jest tak straszne, że naprawdę ciężko jest to sobie wyobrazić. Sam fakt, że dzieci, które przeżyły gehennę w gettach bardzo często zostawały sierotami. Polecam przeczytanie każdemu tej publikacji. Bo naprawdę warto. Mimo poruszania tak ciężkiego tematu jakim jest holocaust.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995