Dosłownie przed kilkoma minutami przeczytałam bardzo poruszającą książkę autorstwa Nady Al- Ahdal oraz Khadiji Al- Salami pod tytułem „Jedenastoletnia żona”. Autobiografia ta opowiada historię małej dziewczynki Nady, którą rodzice postanawiają wydać za mąż. Ona zaś nie była z tego powodu zadowolona. Znając historię życia jej ciotki, która odebrała sobie życie będąc katowaną przez męża. Nada gdy się dowiedziała o tym, że rodzice ją zaręczyli postanawia uciec.
Zaczynając czytać książkę wiedziałam, że jej treść będzie wstrząsająca. Ale nie przewidziałam tego, że aż tak. Chociaż wiadomo co dzieje się w krajach afrykańskich czy w Indiach. Tam po prostu aranżuje się małżeństwa nie patrząc na to ile dziewczynki mają lat. Tak samo było z Nadą. Dziewczynka ma zaledwie jedenaście lat i już była zmuszona do małżeństwa. Ale dzięki swojej determinacji tak się nie stało. Dla nas ludzi z Europy jest to nie do pomyślenia, żeby w wieku jedenastu lat zmuszać swoje córki do zaręczyn. Z całego serca polecam Wam wszystkim zapoznać się z tą książką. Bo naprawdę warto.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995
W końcu udało mi się przeczytać książkę autorstwa Leona Silvery pod tytułem „Wrócę do Ciebie po wojnie”. Historia została opisana przez Tolka Naftalego Klingsa, który to co dzieje się w powieści przeżył na własnej skórze. Główny bohater był żołnierzem polski, który z pochodzenia jest Żydem. Tolek po wielu przeżyciach w trakcie różnych bitew dostrzega, że współtowarzysze traktują go inaczej tylko ze względu na jego pochodzenie.
W momencie gdy zaczęłam czytać powieść autorstwa Leona Silvery pod tytułem „Wrócę do Ciebie po wojnie” nie spodziewałam się, że treść tej książki aż tak mną wstrząsie. Zresztą problematyka wspomnień Tolka Klingsa jest dosyć ciężka. Dla mnie sam antysemityzm jest trudnym tematem do zrozumienia. Bo to, że ktoś urodził się w takiej rodzinie gdzie wyznaje się judaizm jest ciężkie do zrozumienia. Tak naprawdę to czy ktoś jest Żydem czy katolikiem a oboje urodzili się w Polsce. To wiadome jest, że każde z nich jest Polakiem. Z całego serca polecam Wam zapoznać się z książką „Wrócę do Ciebie po wojnie” bo naprawdę warto. A poza tym coraz mniej ludzi, którzy widzieli straszne rzeczy II wojny światowej żyje. I tak naprawdę mamy ostatnią szanse by móc dowiedzieć jak wyglądało życie w tym czasie.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995
W końcu przed kilkoma minutami przeczytałam książkę autorstwa Tess Wakefield pod tytułem „Purpurowe serca”. Głównymi bohaterami są Cassie Salazar oraz Luke Morrow. Ona młoda dziewczyna ledwo wiążąca koniec z końcem, jak i również świeżo wykrytą cukrzycą. On zaś jest starszym szeregowym, który za kilka dni wyjeżdża na misję do Afganistanu. Oboje wpadają na pomysł by zawrzeć związek małżeński tylko z powodów finansowych. Cassie by mieć ubezpieczenie zdrowotne. Luke dlatego, że jego kolega z przeszłości zaczął go szantażować. Czy wspólny przyjaciel głównych bohaterów będzie im pomagał w tym szalonym pomyśle? Czy zespół Cassie podpisze kontrakt z wytwórnią płytową? Czy Luke odnajdzie w sobie siłę po postrzeleniu na misji? Czy najbliżsi Morrowa wybaczą mu błędy, które popełnił w przeszłości? Czy wyjdzie na jaw fikcyjne małżeństwo głównych bohaterów? Czy Cassie i Luke wyznaczą sobie miłość? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami czytając tą powieść.
Muszę przyznać, że bardzo chciałam tą książkę przeczytać przed obejrzeniem filmu. Ale przede wszystkim przed jutrzejszym Światowym Dniem Cukrzycy. Dla jednych jest dzień jak każdy inny. Ale nie dla wszystkich. Tak jak dla Cassie i dla mnie. Jednakże wracając do meritum. Książka autorstwa Tess Wakefield pod tytułem „Purpurowe serca” na samym początku czytało mi się dosyć ciężko. Ale oczywiście to się zmieniło. Ostatnie sto pięćdziesiąt stron czytałam z zapartym tchem. I muszę się przyznać, że bardzo się cieszę, że dotrwałam do końca. Bo jakbym przerwała to bym się nie dowiedziała jak się zakończy powieść. Z całego serca polecam Wam zapoznać się z tą książką gdyż się nie zawiedziecie jej treścią. A ja idę oglądać film.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995
Dosłownie przed kilkoma minutami przeczytałam cudowną książkę autorstwa Jodi Ellen Malpas pod tytułem „Mój obrońca”. Głównymi bohaterami powieści są Camille Logan oraz Jake Sharp. Ona słynna top modelka i córka bogatego ojca. On zaś były żołnierz służb specjalnych oraz ochroniarz wynajęty przez ojca Camille. Czy pogróżki, które otrzymał pan Logan okażą się prawdziwe? Czy Jake pogodzi się ze swoją przeszłością? Czy były chłopak Camille bardzo namiesza w jej poukładanym na nowo życiu? Czy miłość rodząca się między głównymi bohaterami przezwycięży przeciwności losu? Czy przeszłość Jake’a wyjdzie na jaw? Czy Jake i Camilla będą razem? Kim okaże się być szantażystą? Na te pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami zapoznając się z treścią powieści.
Kiedy zaczynałam czytać tą cudowną książkę autorstwa Jodi Ellen Malpas nie spodziewałam się, że aż tak zachwyci mnie swoją tematyką. W sposób w jaki twórczyni opisała tą historię mnie powaliło z nóg. Sam język powieści jest tak lekki, że powieść pochłania się bardzo szybko. Cała treść książki jest napisana w taki sposób, że naprawdę nie idzie się oderwać od czytania. Ostatnie sto stron zapoznawałam się z zapartym tchem. Z całego serca polecam Wam zapoznać się z treścią tej cudownej książki bo na pewno się nie zawiedziecie. Macie na to moje słowo.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995
W naprawdę bardzo szybkim tempie przeczytałam książkę autorstwa Magdaleny Witkiewicz pod tytułem „Córka generała”. Akcja powieści rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym w Wolnym Mieście Gdańsku. Głównymi bohaterami jest Elise, Andrzej oraz Halina. Pierwsza z bohaterek jest tytułową córką niemieckiego generała a pozostała dwójka jest Polakami. Czy Elise spotka się z ukochanym Andrzejem w umówionym miejscu po zakończeniu wojny? Czy Halina pogodzi się ze śmiercią swojego męża Józka? Czy Andrzej dowie się dlaczego Elise wyjechała? Czy Andrzej znajdzie na nowo sens życia po wyjeździe ukochanej? Czy Halina zgodzi się dokarmić jedno żydowskie dziecko? Kto jest ojcem Arturka? Czy Halina i Andrzej będą razem? Czy spełni się przepowiednia znanego przedwojennego wróżbity? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami zapoznając się z treścią tej powieści.
Z ręką na sercu nie spodziewałam się, że tak szybko przeczytam cudowną książkę autorstwa Magdaleny Witkiewicz pod tytułem „Córka generała”. Nie wiem kiedy wciągnęłam się w akcję książki. Mam wrażenie, że czytałam ją przez dwie godziny. Nie spodziewałam się, że ta cudowna powieść pokaże swoją treścią jak młodzi ludzie musieli wybierać między miłością do ojczyzny a miłością do drugiego człowieka. Tylko ze względu na to jakiej są narodowości. Z całego serca polecam Wam zapoznanie się z tą cudowną książką bo naprawdę nie zawiedziecie się jej treścią.
Pozdrawiam,
Czytająca Książki 1995